CY7C199C-15VXC
Mfr.Part #
CY7C199C-15VXC
Package / Case
28-BSOJ (0.300, 7.62mm Width)
Description
IC SRAM 256KBIT PARALLEL 28SOJ
Memory
Published :
Qualification Status :
Not Qualified
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
15GHz
Word Size :
8B
Memory Width :
8
ECCN Code :
EAR99
Organization :
32KX8
Memory Size :
256Kb 32K x 8
Supply Voltage :
5V
I/O Type :
COMMON
Address Bus Width :
15b
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
28-BSOJ (0.300, 7.62mm Width)
Mount :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Pins :
28
Density :
256 kb
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Number of Terminations :
28
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Power Supplies :
5V
Write Cycle Time - Word, Page :
15ns
Operating Supply Voltage :
5V
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tube
Pbfree Code :
yes
Terminal Position :
Dual
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Output Characteristics :
3-STATE
Base Part Number :
CY7C199
Height Seated (Max) :
3.556mm
JESD-609 Code :
e4
Sync/Async :
ASYNCHRONOUS
SRAM
Pin Count :
Nominal Supply Current :
80mA
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Number of Ports :
1
Datasheets
CY7C199C-15VXC
Introducing Memory Infineon Technologies CY7C199C-15VXC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:28-BSOJ (0.300, 7.62mm Width), Number of Pins:28, Number of Terminations:28, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:0°C~70°C TA, Base Part Number:CY7C199, CY7C199C-15VXC pinout, CY7C199C-15VXC datasheet PDF, CY7C199C-15VXC amp .Beyond Memory Infineon Technologies CY7C199C-15VXC ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.