CY7C1470BV25-200BZIT
Mfr.Part #
CY7C1470BV25-200BZIT
Package / Case
165-LBGA
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Memory
Max Frequency :
200MHz
Supplier Device Package :
165-FBGA (15x17)
Interface :
Parallel
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Frequency :
200MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Clock Frequency :
200MHz
Max Supply Voltage :
2.625V
Memory Format :
SRAM
Min Supply Voltage :
2.375V
Access Time :
3ns
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V
Number of Pins :
165
Memory Interface :
Parallel
Series :
NoBL™
Max Operating Temperature :
85°C