CY7C1460AV25-167BZCT
Mfr.Part #
CY7C1460AV25-167BZCT
Package / Case
165-LBGA
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
Stock
54
In Stock :
54
Parallel
Series :
NoBL™
Package / Case :
165-LBGA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Supplier Device Package :
165-FBGA (15x17)
Access Time :
3.4ns
Memory Size :
36Mb 1M x 36
Memory Type :
Volatile
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Clock Frequency :
167MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V