CY7C1381C-100BZI
Mfr.Part #
CY7C1381C-100BZI
Package / Case
165-LBGA
Description
STANDARD SRAM, 512KX36, 8.5NS
Stock
26
In Stock :
26
Memory
Series :
Seated Height-Max :
1.2 mm
Memory Size :
18Mbit
JESD-30 Code :
R-PBGA-B165
Width :
13 mm
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.6V
Rochester Electronics LLC
Number of Functions :
1
Length :
15 mm
Write Cycle Time - Word, Page :
Surface Mount :
yes
Clock Frequency :
100 MHz
Terminal Pitch :
1 mm
Package / Case :
165-LBGA
Parallel/Serial :
Parallel
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
JESD-609 Code :
e0
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Package Shape :
RECTANGULAR
Terminal Finish :
TIN LEAD
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135 V