CY7C1380S-167AXC
Mfr.Part #
CY7C1380S-167AXC
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Surface Mount
Min Operating Temperature :
0°C
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x14)
Max Operating Temperature :
70°C
Base Part Number :
CY7C1380
Interface :
Access Time :
3.4ns
Clock Frequency :
167MHz
Voltage - Supply :
3.135V~3.6V
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Package / Case :
100-LQFP
Memory Size :
18Mb 512K x 36
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Frequency :
167MHz