CY7C1362A-150AJCT
Mfr.Part #
CY7C1362A-150AJCT
Package / Case
100-LQFP
Description
SRAM CHIP SYNC DUAL 3.3V 9M BIT
Memory
Base Product Number :
CY7C1362
Write Cycle Time - Word, Page :
Series :
Package / Case :
100-LQFP
Package :
Bulk
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Memory Format :
SRAM
RoHS :
Compliant
Memory Organization :
512K x 18
Access Time :
3.5 ns
Clock Frequency :
150 MHz
Memory Size :
9Mbit
Product Status :
Active
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x20)
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.6V