CY7C1315JV18-300BZXC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CY7C1315JV18-300BZXC
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
165-LBGA
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FBGA
Stock
244
In Stock :
244
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Memory Width :
36
Pin Count :
165
Voltage - Supply :
1.7V~1.9V
Package / Case :
165-LBGA
Number of Functions :
1
Supply Voltage :
1.8V
JESD-30 Code :
R-PBGA-B165
Width :
13mm
Memory Density :
18874368 bit
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Height Seated (Max) :
1.4mm
Terminal Pitch :
1mm
Access Time (Max) :
0.45 ns
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
PIPELINED ARCHITECTURE
Memory Size :
18Mb 512K x 36
Clock Frequency :
300MHz
Terminal Position :
BOTTOM
Surface Mount :
yes
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.7V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.9V