CY7C109B-20VC
Mfr.Part #
CY7C109B-20VC
Package / Case
32-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
Description
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32SOJ
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supply Current-Max :
0.075mA
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
JESD-609 Code :
e0
Terminal Position :
Dual
Memory Size :
1Mb 128K x 8
Access Time (Max) :
20 ns
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Reach Compliance Code :
not_compliant
Surface Mount :
yes
Frequency :
20GHz
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Number of Terminations :
32
Package / Case :
32-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
ECCN Code :
3A991.B.2.B
Standby Voltage-Min :
4.5V
Memory Density :
1048576 bit
Mounting Type :
Surface Mount
Power Supplies :
5V
Supply Voltage :
5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
225
Number of Pins :
32
Terminal Pitch :
1.27mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Organization :
128KX8
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Memory Width :
8
Width :
10.16mm
Qualification Status :
Not Qualified
Length :
20.955mm
Height Seated (Max) :
3.7592mm
Pin Count :
Base Part Number :
CY7C109
Write Cycle Time - Word, Page :
20ns
Standby Current-Max :
0.01A
Packaging :
Tube
Datasheets
CY7C109B-20VC
Introducing Memory Infineon Technologies CY7C109B-20VC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:0°C~70°C TA, Number of Terminations:32, Package / Case:32-BSOJ (0.400, 10.16mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:32, Base Part Number:CY7C109, CY7C109B-20VC pinout, CY7C109B-20VC datasheet PDF, CY7C109B-20VC amp .Beyond Memory Infineon Technologies CY7C109B-20VC ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.