CY7C1019B-12VC
Mfr.Part #
CY7C1019B-12VC
Package / Case
32-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
Description
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32SOJ
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Organization :
128KX8
Width :
10.16mm
I/O Type :
COMMON
Memory Density :
1048576 bit
Pin Count :
32
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Write Cycle Time - Word, Page :
12ns
Number of Pins :
32
Published :
Terminal Pitch :
1.27mm
Height Seated (Max) :
3.7592mm
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
225
JESD-609 Code :
e0
Terminal Position :
Dual
ECCN Code :
3A991.B.2.B
Supply Voltage :
5V
Memory Width :
8
Memory Size :
1Mb 128K x 8
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
Power Supplies :
5V
Package / Case :
32-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
3-STATE
Access Time (Max) :
12 ns
Supply Current-Max :
0.14mA
Standby Current-Max :
0.0003A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
Length :
20.955mm
Lead Free :
Contains Lead
Reach Compliance Code :
not_compliant
Base Part Number :
CY7C1019
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Frequency :
12GHz
Standby Voltage-Min :
2V
Packaging :
Tube
Datasheets
CY7C1019B-12VC
Introducing Memory Infineon Technologies CY7C1019B-12VC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:32, Operating Temperature:0°C~70°C TA, Package / Case:32-BSOJ (0.400, 10.16mm Width), Number of Terminations:32, Base Part Number:CY7C1019, CY7C1019B-12VC pinout, CY7C1019B-12VC datasheet PDF, CY7C1019B-12VC amp .Beyond Memory Infineon Technologies CY7C1019B-12VC ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.