CY62177EV18LL-70BAXI
Mfr.Part #
CY62177EV18LL-70BAXI
Package / Case
48-TFBGA
Description
IC SRAM 32MBIT PARALLEL 48FBGA
Surface Mount :
yes
Write Cycle Time - Word, Page :
70ns
Access Time (Max) :
70 ns
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Address Bus Width :
21b
Voltage - Supply :
1.65V~2.25V
Memory Width :
16
Number of Pins :
48
I/O Type :
COMMON
Memory Interface :
Parallel
Supply Current-Max :
0.045mA
Number of Ports :
1
Number of Terminations :
48
Standby Voltage-Min :
1V
Terminal Position :
BOTTOM
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
48-TFBGA
Operating Supply Voltage :
1.8V
Memory Type :
Volatile
Output Characteristics :
3-STATE
Radiation Hardening :
No
Surface Mount
Supply Voltage :
1.8V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Terminal Pitch :
0.75mm