CY62157EV18LL-45BVXIT
Mfr.Part #
CY62157EV18LL-45BVXIT
Package / Case
48-VFBGA
Description
IC SRAM 8MBIT PARALLEL 48VFBGA
Memory
Width :
6mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.65V
HTS Code :
Write Cycle Time - Word, Page :
45ns
Series :
MoBL®
Height Seated (Max) :
1mm
Terminal Pitch :
0.75mm
Supply Voltage :
1.8V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
2.25V
Memory Interface :
Parallel
Pin Count :
48
Package / Case :
48-VFBGA
ECCN Code :
3A991.B.2.A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Functions :
1
Base Part Number :
CY62157
Lead Free :
Lead Free
Length :
8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Position :
BOTTOM
Memory Width :
16
Frequency :
45GHz
Organization :
512KX16
Surface Mount :
yes
Surface Mount
Number of Terminations :
48
Memory Size :
8Mb 512K x 16
Published :
Access Time (Max) :
45 ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage - Supply :
1.65V~2.25V