CY62146GN-45ZSXI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CY62146GN-45ZSXI
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 44TSOP II
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Packaging :
Tray
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Memory Width :
16
Supply Voltage :
5V
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Published :
Organization :
256KX16
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Terminal Pitch :
0.8mm
Access Time (Max) :
45 ns
Factory Lead Time :
13 Weeks
JESD-30 Code :
R-PDSO-G44
Height Seated (Max) :
1.194mm
Memory Density :
4194304 bit
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
Terminal Position :
Dual
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Series :
MoBL®
Number of Terminations :
44
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Write Cycle Time - Word, Page :
45ns
Memory Type :
Volatile
Memory Format :
SRAM
Package / Case :
44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
Width :
10.16mm
HTS Code :
Memory Interface :
Parallel
Length :
18.415mm
Memory Size :
4Mb 256K x 16
Datasheets
CY62146GN-45ZSXI
Introducing Memory Infineon Technologies CY62146GN-45ZSXI from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Number of Terminations:44, Package / Case:44-TSOP (0.400, 10.16mm Width), CY62146GN-45ZSXI pinout, CY62146GN-45ZSXI datasheet PDF, CY62146GN-45ZSXI amp .Beyond Memory Infineon Technologies CY62146GN-45ZSXI ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.