CXA1510-0000-000N0UG450F
Mfr.Part #
CXA1510-0000-000N0UG450F
Manufacturer
Cree LED
Description
LED COB CX1510 5000K WHITE SMD
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
Luminous Flux :
750 lm
Viewing Angle :
115 °
Length :
15.85 mm
Max Power Dissipation :
18 W
Height :
1.7 mm
Lens Style :
Flat
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Forward Voltage :
36 V
Width :
15.85 mm
Color :
White
Max Current Rating :
450 mA
Test Current :
250 mA
Color Rendering Index (CRI) :
90
RoHS :
Compliant
Test Temperature :
85 °C