CX3225SB13560D0FPLCC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CX3225SB13560D0FPLCC
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Crystals
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Frequency Stability :
±20ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
13.56MHz
Drive Level :
0.01 μW
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.55 (mm)/L0.126XB0.098XH0.022 (inch)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency :
13.56MHz
Operating Mode :
Fundamental
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Frequency Tolerance :
±10ppm
Load Capacitance :
8pF
Series :
CX3225SB, Kyocera
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm