CX3225SB12000H0PSTC1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CX3225SB12000H0PSTC1
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Crystals
Frequency :
12MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohms
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
CX3225SB, Kyocera
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Load Capacitance :
12pF
Frequency Stability :
±100ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm