CX2016SA38400D0FLJG1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CX2016SA38400D0FLJG1
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
2.05X1.65X0.45MM SIZE, 38.4MHZ,
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Crystals
Series :
CX2016SA, Kyocera
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±15ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.081 L x 0.065 W (2.05mm x 1.65mm)
Frequency :
38.4 MHz
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Load Capacitance :
8pF
Frequency Tolerance :
±10ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Product Status :
Active
Type :
MHz Crystal
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)