CX2016DB38400D0FLJZ1
Mfr.Part #
CX2016DB38400D0FLJZ1
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Load Capacitance :
8pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Frequency :
38.4MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Frequency Stability :
±15ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohms