CX2016DB35416K0DZFA1
Mfr.Part #
CX2016DB35416K0DZFA1
Description
CRYSTAL 35.4160MHZ 8PF SMD
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Series :
CX2016DB, Kyocera
RoHS Compliant
Type :
MHz Crystal
Load Capacitance :
8pF
Frequency Stability :
±15ppm
Frequency :
35.416MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-10°C~70°C