CX2016DB26000H0FLJC2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CX2016DB26000H0FLJC2
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Crystals
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
26MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Load Capacitance :
12pF
Operating Mode :
Fundamental
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Tolerance :
±10ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
CX2016DB, Kyocera
Type :
MHz Crystal
Frequency Stability :
±15ppm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohms
Operating Temperature :
-30°C~85°C