CX2016DB16000H0FLNC1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CX2016DB16000H0FLNC1
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Crystals
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200Ohms
Load Capacitance :
12pF
Operating Mode :
Fundamental
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
CX2016DB, Kyocera
Frequency Stability :
±25ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
MHz Crystal
Frequency :
16MHz
Frequency Tolerance :
±10ppm