CWR29MC156JCXZ\TR
Mfr.Part #
CWR29MC156JCXZ\TR
Height :
2.74mm
Width :
5.41mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Negative Tolerance :
5%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
6.93mm
Ripple Current :
410mA
ESR :
190 mΩ
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Positive Tolerance :
5%
JESD-609 Code :
e0
Leakage Current :
0.006mA
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
15μF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Datasheets
CWR29MC156JCXZ\TR
15μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Tape & Reel (TR)
CWR29MC156JCXZ\TR Overview
A ripple current of 410mA is set on the capacitor.This capacitor leaks current 0.006mA.Its tan delta is 0.06, which is an electrical dielectric test used to determine its quality.
CWR29MC156JCXZ\TR Features
410mA is the ripple current of the capacitor
a leakage current of 0.006mA in this capacitor