CWR29MB224JCAZ
Mfr.Part #
CWR29MB224JCAZ
ESR :
12000 mΩ
Leakage Current :
0.001mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Ripple Current :
30mA
Packaging :
Bulk
Height :
1.27mm
Length :
2.54mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Capacitance :
0.22µF
JESD-609 Code :
e4
Negative Tolerance :
5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.27mm
Positive Tolerance :
5%
Terminal Finish :
Gold (Au)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Datasheets
CWR29MB224JCAZ
0.22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk
CWR29MB224JCAZ Overview
We set the ripple current of the capacitor to 30mA.This capacitor has a leakage current of 0.001mA.Insulating oil has a tan delta of 0.06 when it goes through an electric dielectric test to determine its quality.
CWR29MB224JCAZ Features
30mA is the ripple current of the capacitor
a leakage current of 0.001mA in this capacitor