CWR29KC226KCHC\TR
Mfr.Part #
CWR29KC226KCHC\TR
Width :
3.81mm
Ripple Current :
370mA
Height :
2.79mm
Positive Tolerance :
10%
Negative Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
ESR :
180 mΩ
Length :
7.24mm
Capacitance :
22µF
Packing Method :
TR, 13 INCH
HTS Code :
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Leakage Current :
0.006mA