CWR29HK107KAHZ
Mfr.Part #
CWR29HK107KAHZ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
H
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Depth :
3.81mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Length :
7.24mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
100μF
Tolerance :
10%
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Package / Case :
H
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
2.79mm
Datasheets
CWR29HK107KAHZ
100μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 180mOhm Bulk H