CWR29HB225KBAZ
Mfr.Part #
CWR29HB225KBAZ
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V
Capacitance :
2.2μF
Length :
2.54mm
Terminal Finish :
Gold (Au)
Positive Tolerance :
10%
Negative Tolerance :
10%
JESD-609 Code :
e4
Ripple Current :
30mA
Leakage Current :
0.001mA
Packaging :
Bulk
Height :
1.27mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ESR :
7500 mΩ
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Width :
1.27mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tan Delta :
0.06
Operating Temperature (Max) :
125°C
Datasheets
CWR29HB225KBAZ
2.2μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk
CWR29HB225KBAZ Overview
In this case, 30mA is the ripple current of the capacitor.A capacitor like this leaks current 0.001mA.Tan Delta test measures the electrical dielectric properties of insulating oil, and its tan delta is 0.06.
CWR29HB225KBAZ Features
30mA is the ripple current of the capacitor
a leakage current of 0.001mA in this capacitor