CWR29FC476KCGB\W
Mfr.Part #
CWR29FC476KCGB\W
Leakage Current :
0.004mA
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature (Min) :
-55°C
2
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height :
2.79mm
Pbfree Code :
No
Capacitance :
47μF
Tan Delta :
0.1
Width :
2.79mm
Positive Tolerance :
10%
Size Code :
Length :
6.73mm
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Packing Method :
WAFFLE PACK
ESR :
250 mΩ
Ripple Current :
280mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packaging :
Bulk
Negative Tolerance :
10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
HTS Code :
Datasheets
CWR29FC476KCGB\W
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Bulk
CWR29FC476KCGB\W Overview
Capacitor ripple current is set to 280mA.0.004mA is the leakage current of this capacitor.The tan delta of the insulating oil is 0.1 based on its electrical dielectric test.
CWR29FC476KCGB\W Features
280mA is the ripple current of the capacitor
a leakage current of 0.004mA in this capacitor