CWR29FB225KBAZ\W
Mfr.Part #
CWR29FB225KBAZ\W
Tantalum Capacitors
Width :
1.27mm
Ripple Current :
40mA
Packing Method :
WAFFLE PACK
Size Code :
Tan Delta :
0.06
Packaging :
Bulk
Length :
2.54mm
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Negative Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Gold (Au)
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
J BEND
Mounting Feature :
Surface Mount
Reference Standard :
MIL-PRF-55365/11
EAR99
Positive Tolerance :
10%
Leakage Current :
0.001mA
Capacitance :
2.2μF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C
Height :
1.27mm
ESR :
6000 mΩ