CWR26MK106KCHB\HR
Mfr.Part #
CWR26MK106KCHB\HR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
10μF
Failure Rate :
C (0.01%)
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Voltage - Rated :
35V
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Datasheets
CWR26MK106KCHB\HR
10μF ±10% 500mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)