CWR26MH106MBHZ
Mfr.Part #
CWR26MH106MBHZ
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Manufacturer Size Code :
H
Failure Rate :
B (0.1%)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35V
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Datasheets
CWR26MH106MBHZ
10μF ±20% 500mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26MH106MBHZ\HR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 500mOhm in this case.