CWR26MH106JBHA\PR
Mfr.Part #
CWR26MH106JBHA\PR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
H
Published :
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Voltage - Rated :
35V
Capacitance :
10μF
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Tolerance :
±5%
Failure Rate :
B (0.1%)
Datasheets
CWR26MH106JBHA\PR
10μF ±5% 500mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26MH106JBHA\PR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 500mOhm.