CWR26MC106MBHZ\TR
Mfr.Part #
CWR26MC106MBHZ\TR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Failure Rate :
B (0.1%)
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Manufacturer Size Code :
H
Voltage - Rated :
35V
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Datasheets
CWR26MC106MBHZ\TR
10μF ±20% 500mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26MC106MBHZ\TR Overview
In a simple circuit consisting of a resistor and a perfect capacitor, equivalent series resistance (ESR) determines the amount of valuable energy lost. All circuits with a resistor and a capacitor have 500mOhm as their resistance.