CWR26MC106MBHC\PR
Mfr.Part #
CWR26MC106MBHC\PR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Manufacturer Size Code :
H
Failure Rate :
B (0.1%)
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
21 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
35V
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Datasheets
CWR26MC106MBHC\PR
10μF ±20% 500mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)