CWR26MC106JBHZ\TR
Mfr.Part #
CWR26MC106JBHZ\TR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Capacitance :
10μF
Failure Rate :
B (0.1%)
Manufacturer Size Code :
H
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CWR26MC106JBHZ\TR
10μF ±5% 500mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26MC106JBHZ\TR Overview
This resistor has a resistance of 500mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.