CWR26KK106MCGA\PR
Mfr.Part #
CWR26KK106MCGA\PR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Voltage - Rated :
25V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
G
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Datasheets
CWR26KK106MCGA\PR
10μF ±20% 350mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)