CWR26KK106MBGC\PR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26KK106MBGC\PR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Manufacturer Size Code :
G
Feature :
High Reliability
Capacitance :
10μF
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Failure Rate :
B (0.1%)
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Conformal Coated
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Datasheets
CWR26KK106MBGC\PR
10μF ±20% 350mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)