CWR26KH106KBGB\PR
Mfr.Part #
CWR26KH106KBGB\PR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
Failure Rate :
B (0.1%)
Manufacturer Size Code :
G
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Datasheets
CWR26KH106KBGB\PR
10μF ±10% 350mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26KH106KBGB\PR Overview
Equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance, is a value representing the loss of useful energy in a simple electronic circuit consisting of a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 350mOhm.