CWR26KH106JBGZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26KH106JBGZ
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Manufacturer Size Code :
G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Reliability
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Failure Rate :
B (0.1%)
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Type :
Conformal Coated
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CWR26KH106JBGZ
10μF ±5% 350mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26KH106JBGZ\HR Overview
This resistor has a resistance of 350mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.