CWR26KH106JBGA\HR
Mfr.Part #
CWR26KH106JBGA\HR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Manufacturer Size Code :
G
Failure Rate :
B (0.1%)
Tolerance :
±5%
Datasheets
CWR26KH106JBGA\HR
10μF ±5% 350mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)