CWR26KC106MBGZ\PR
Mfr.Part #
CWR26KC106MBGZ\PR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
B (0.1%)
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Capacitance :
10μF
Manufacturer Size Code :
G
Datasheets
CWR26KC106MBGZ\PR
10μF ±20% 350mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26KC106MBGZ\PR Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 350mOhm, also referred to as internal resistance.