CWR26KC106KBGZ\HR
Mfr.Part #
CWR26KC106KBGZ\HR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Manufacturer Size Code :
G
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±10%
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Failure Rate :
B (0.1%)
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Datasheets
CWR26KC106KBGZ\HR
10μF ±10% 350mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26KC106KBGZ\HR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 350mOhm.