CWR26KC106JBGZ\TR
Mfr.Part #
CWR26KC106JBGZ\TR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Failure Rate :
B (0.1%)
Capacitance :
10μF
Manufacturer Size Code :
G
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
CWR26KC106JBGZ\TR
10μF ±5% 350mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)