CWR26KC106JBGC\HR
Mfr.Part #
CWR26KC106JBGC\HR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Failure Rate :
B (0.1%)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Manufacturer Size Code :
G
Capacitance :
10μF
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CWR26KC106JBGC\HR
10μF ±5% 350mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26KC106JBGC\HR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 350mOhm.