CWR26KC106JBGB
Mfr.Part #
CWR26KC106JBGB
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Width :
2.794mm
Manufacturer Size Code :
G
Length :
6.731mm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Mount :
Surface Mount
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Height :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Capacitance :
10μF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
B (0.1%)
Datasheets
CWR26KC106JBGB
10μF ±5% 125°C-Max -55°C-Min 350mOhm Bulk 2711 (6728 Metric)