CWR26KB106MBGB
Mfr.Part #
CWR26KB106MBGB
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
21 Weeks
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Failure Rate :
B (0.1%)
Datasheets
CWR26KB106MBGB
10μF ±20% 350mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)