CWR26KB106KCGA\PR
Mfr.Part #
CWR26KB106KCGA\PR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Failure Rate :
C (0.01%)
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Manufacturer Size Code :
G
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Datasheets
CWR26KB106KCGA\PR
10μF ±10% 350mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26KB106KCGA\PR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 350mOhm in this case.