CWR26KB106JCGA\PR
Mfr.Part #
CWR26KB106JCGA\PR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Capacitance :
10μF
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
C (0.01%)
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Manufacturer Size Code :
G
Datasheets
CWR26KB106JCGA\PR
10μF ±5% 350mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26KB106JCGA\PR Overview
This resistor has a resistance of 350mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.