CWR26HK336MCFZ\PR
Mfr.Part #
CWR26HK336MCFZ\PR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
C (0.01%)
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Datasheets
CWR26HK336MCFZ\PR
33μF ±20% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HK336MCFZ\PR Overview
Equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance, is a value representing the loss of useful energy in a simple electronic circuit consisting of a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 800mOhm.