CWR26HK336MCFC\HR
Mfr.Part #
CWR26HK336MCFC\HR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Voltage - Rated :
15V
Manufacturer Size Code :
F
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
CWR26HK336MCFC\HR
33μF ±20% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HK336MCFC\HR Overview
This resistor has a resistance of 800mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.