CWR26HK226JBGA\TR
Mfr.Part #
CWR26HK226JBGA\TR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Tolerance :
±5%
Failure Rate :
B (0.1%)
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated :
15V
Manufacturer Size Code :
G
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Capacitance :
22µF
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CWR26HK226JBGA\TR
22μF ±5% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HK226JBGA\TR Overview
Equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance, is a value representing the loss of useful energy in a simple electronic circuit consisting of a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 275mOhm.