CWR26HK107KCHA\HR
Mfr.Part #
CWR26HK107KCHA\HR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Failure Rate :
C (0.01%)
Manufacturer Size Code :
H
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100μF
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Tolerance :
±10%
Datasheets
CWR26HK107KCHA\HR
100μF ±10% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HK107KCHA\HR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 180mOhm in this case.